Mutfak Dolabı ve Mutfak Nasıl Dekore Edilir?
Mutfak dekore ederken tüm mutfak malzemelerinizi alacak genişlikte dolaplar, geniş çalışma alanı yaratan tezgah ve evyeler, kolay hareket edilebilen açık alanlar tercih edilir.

Mutfak Dolapları

Mutfakta en çok yer kaplayacak olan mutfak dolaplarının tercihinde hem görsellik, dekorasyon açısından hem de depolama alanı olarak, işlevselliği açısından dikkat edilmesi gereken detaylar şunlardır;

Mutfak dolabı yaptırırken öncelikle yapımında hangi malzemenin kullanılacağına karar vermeniz gerekir. Mutfakta her türlü eşyanızın depolanıp saklandığı mutfak dolaplarının, sağlam ve dayanıklı, su geçirmeyen ve yağ tutmayan özelliklere sahip olması için MDF malzemesi kullanabilirsiniz.

Mutfak Fayansları

Mutfak dolabı ile tezgahı arasında kalan duvar bölümüne, en çok uygulanan kaplama türü fayanstır. Sağlam ve kolay temizlenebilir olmasının yanında desenli, düz, mat ve parlak gibi çok fazla seçenek ile istediğiniz mutfak dekorasyonunu oluşturmanızı sağlayabilir.

Mutfak Tavanı

Mutfak tavanında asma tavan kullanabilirsiniz. Asma tavan, eski tavandaki tüm düzensizlikleri ve hava kanalları, elektrik kabloları, su boruları gibi mühendislik iletişimlerini altına gizleyebilir. Spot aydınlatmalar ile avize aydınlatmasını destekler. Yansıtıcı etkisi ile tüm mutfağı aydınlatır. Modern tasarımlarıyla mutfağınıza farklı bir hava katacaktır.

Mutfak Zemini

Temizlik malzemelerine, suya, yağa, buhara karşı dayanıklı, temizlenmesi kolay ve uygun fiyat seçeneklerine sahip laminant zemin kaplamaları, mutfak zemininizde en uzun ömürlü kullanabileceğiniz malzemelerdendir. Laminant zemin kaplamaları şık görünümü ile de mutfağınızı ısıtacak bir tercih olabilir.

Hemen Arayın 0 532 614 26 60
× Destek Hattı